ZASADY ZWROTÓW W PRZYPADKU REZYGNACJI.

Jeśli wyjazd zostanie odwołany przez nas dostajesz zwrot 100% wpłaconych środków w ciągu 2 dni roboczych.

Zachorowanie na COVID-19, które uniemożliwi Ci wyjazd, możesz ubezpieczyć wykupując dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i przerwania. Odzyskasz wówczas 100% wpłaconych środków.

Jeśli się nie ubezpieczysz, a zrezygnujesz z wyjazdu z dowolnego powodu, nawet 1 dzień przed wylotem, dostaniesz od nas voucher na 100% wpłaconych środków. Voucher będzie ważny przez 2 lata na dowolną naszą wyprawę.

Jeśli się nie ubezpieczysz i nie chcesz vouchera, zwrócimy Ci wszystkie wpłacone środki potrącając dokonane płatności, których nie będziemy w stanie odzyskać.

Jesteśmy na szczycie zachodniego wierzchołka ELBRUSU 5642 m – wyprawa na ELBRUS wrzesień 2017 r.

 

 
 

WYPRAWY NA ELBRUS 5642 m w 2021 roku

 

CO WYRÓŻNIA NASZĄ OFERTĘ?

 

 

28 LAT DOŚWIADCZENIA

Pierwszą wyprawę na ELBRUS zorganizowaliśmy w 1994 roku… Od tego czasu regularnie jeździmy na ten piękny szczyt. Na naszych wyprawach nigdy nie zdarzył się żaden wypadek. Bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu. Możecie być pewni, że nasz Lider będzie osobą, która wielokrotnie była na szczycie, zna tę górę i okolice jak własną kieszeń.

RENOMOWANI PRZEWODNICY

Podczas ataku szczytowego wspierają nas najlepsi miejscowi przewodnicy, będący jednocześnie członkami służb ratunkowych. Jesteś pod najlepszą opieką. Jeśli zajdzie taka potrzeba pomoc będzie udzielona natychmiast. Przyjmujemy zasadę, że jeden opiekun przypada na czterech uczestników wyprawy.

NAJLEPSZA BAZA NOCLEGOWA

W dolinie nocujemy na Polanie Azau, tuż pod wyciągiem w komfortowych pokojach o wysokim standardzie. Wszystkie noclegi w Azau są ze śniadaniami. Tuż obok mamy sklepy spożywcze, bankomat, aptekę, bazar, sklep outdoorowy i wypożyczalnię sprzętu górskiego.

Na lodowcu śpimy w schronisku Prijut Marija na wysokości 4080 m, najwyżej położonym schronisku na Elbrusie, skąd do szczytu jest najbliżej. Mamy gaz i prąd, ale gotować musimy już sami! 😉

RATRAK DO SKAŁ PASTUCHOWA 4680 m W CENIE

Podczas aklimatyzacji wielokrotnie przejdziemy trasę Prijut Marija 4080 m – Skały Pastuchowa 4680 m. Nie ma sensu pokonywanie jej ponownie w nocy, podczas ataku szczytowego. Inni też tego nie robią – oszczędzają czas i siły, wjeżdżając wyżej. Warunek jest jeden – dobra aklimatyzacja, a my będziemy ją mieli. Skrócimy więc nocne podejście, wjeżdżając na Skały Pastuchowa, skąd, tak naprawdę, zaczyna się droga na szczyt.

KOLEJ LINOWA DO WYSOKOŚCI 3832 m W CENIE

Podczas aklimatyzacji i w drodze na atak szczytowy koleją linową wjedziemy na wysokość 3832 m do stacji Gara-Bashi. Stąd udamy się na pierwszą wędrówkę lodowcem i zostawimy depozyt w schronisku Prijut Marija 4080 m. Potem raz jeszcze skorzystamy z kolei linowej, rozpoczynając kilkudniowy pobyt na lodowcu, zakończony atakiem szczytowym. Wszystkie te przejazdy są w cenie wyprawy!!!

KOLEJ LINOWA NA CZEGET 3050 m W CENIE

W trakcie aklimatyzacji skorzystamy z wyciągu krzesełkowego na Czeget 3050 m. Z górnej stacji wybierzemy się na szczyt Czeget 3461 m.

 

Lista   

Informacje
Kliknij poniższy przycisk lub element na mapie, by zobaczyć więcej informacji.
Lf Hiker | E.Pointal contributor

Lukla - Benkar   

Profil wysokości

50 100 150 200 5 10 15 Dystans (km) Wysokość (m)
No data elevation
Trasa: Czytaj opis
Dystans: Czytaj opis
Min. wysokość: Czytaj opis
Max. wysokość: Czytaj opis
Suma podejść: Czytaj opis
Suma zejść: Czytaj opis
Czas: Czytaj opis

Opis

©pamir.pl

CENA W ZŁOTÓWKACH

Wszystkie ceny podajemy w złotówkach. Nie musisz kupować waluty, ani wozić jej ze sobą. Ryzyko wahań kursów walut jest po naszej stronie. Przed wyprawą wiesz dokładnie ile zapłacisz. Co do grosza!!! Jeśli wolisz zapłacić w walucie, przyjmujemy wpłaty w EUR, USD i GBP.

 

Lista   

Informacje
Kliknij poniższy przycisk lub element na mapie, by zobaczyć więcej informacji.
Lf Hiker | E.Pointal contributor

Lukla - Benkar   

Profil wysokości

50 100 150 200 5 10 15 Dystans (km) Wysokość (m)
No data elevation
Trasa: Czytaj opis
Dystans: Czytaj opis
Min. wysokość: Czytaj opis
Max. wysokość: Czytaj opis
Suma podejść: Czytaj opis
Suma zejść: Czytaj opis
Czas: Czytaj opis

Opis

©pamir.pl

 

OPINIE


 • ... jak dla mnie to jesteście agencją do spełniania marzeń. Póki co, nie miałam przyjemności poznać całego Waszego teamu, ale sądząc po znanych mi egzemplarzach ?? twierdzę, że jesteście brygadą wysoko wykwalifikowanych magików, którzy moje dziecięce marzenia zamieniają w rzeczywistość. Ogromnie dziękuję za wsparcie i opiekę:)
  Monika Borodzicz
  ELBRUS
 • Góry wymagają respektu i cierpliwości... ale przede wszystkim liczy się miłość do gór"" - K.Wielicki. To wszystko na pewno można znaleźć w ludziach, którzy tworzą Pamir. Sierpień 2015 wyprawa Elbrus. Szczyt zdobyty. Co było najważniejsze? Poczucie bezpieczeństwa, rozwaga i dobre przygotowanie. Organizacja na 6.
  Klaudia Szajdecka
  ELBRUS
 • Wyjazd oceniam bardzo wysoko pod względem organizacyjnym, najistotniejsze informacje zawarłem w kilku punktach poniżej: - bezproblemowy, życzliwy i pomocny kontakt z pracownikami biura na każdym etapie wyjazdu - dobra organizacja transportu lotniczego, dojazdu do bazy wypadowej w kraju docelowym oraz szeroko pojętej logistyki podczas akcji górskiej - profesjonalne podejście do kwestii aklimatyzacji oraz dostosowania trasy do panujących warunków pogodowych, - w przypadku zdobycia szczytu za pierwszym podejściem (bez wykorzystania dni rezerwowych) - ciekawa organizacja pozostałych dni wyjazdowych Minusów nie zauważono 😉
  Paweł Klyszcz
  ELBRUS i ARARAT
 • Dzięki za super przygodę. Wspaniała organizacja całej wyprawy, świetnie przeprowadzona aklimatyzacja i opieka na każdym etapie pozwoliły nam wszystkim zdobyć szczyt.
  Karolina Bronszewska
  ELBRUS
 • Dla mnie wszystkie wyprawy w góry mogłyby wyglądać tak jak ta. Dziękuję wszystkim za wspaniały czas, świetną organizację wartą polecenia, mam nadzieję że kiedyś nasze drogi się zbiegną.
  Jarek Bobrek
  ELBRUS
 • ...Dzięki za idealne przygotowanie aklimatyzacji i organizację całej reszty. Wszystkim dziękuję za luz jaki panował w grupie. Fajnie że wszystko zagrało. Kontynuuję urlop i po trzecim dniu nad morzem stanowczo stwierdzam. Morze jest nuuuudne.
  Dominik Bobrek
  ELBRUS

Dlaczego z nami?


BEZPIECZEŃSTWO FINANSOWE

Na rzecz naszych klientów mamy wykupioną polisę na wypadek niewypłacalności lub bankructwa. Masz pewność, że w razie naszych problemów, odzyskasz KAŻDĄ WPŁACONĄ ZŁOTÓWKĘ.

25 LAT DOŚWIADCZENIA

Wyprawy organizujemy od ponad 25 lat. Zaufały nam już tysiące Uczestników, z których przeważająca większość wraca do nas na kolejne i kolejne wyprawy. Nasze zaangażowanie i wiedza zostały docenione przez najbardziej opiniotwórczy miesięcznik podróżniczy National Geographic Traveler, który poleca nas jako organizatora trekkingów i wypraw.

20% TANIEJ KUPISZ SPRZĘT!

Jadąc z nami na wyprawę otrzymasz atrakcyjne rabaty (-20%), przydatne podczas kompletowania sprzętu na wyprawę. Przed zakupem zawsze możesz się z nami skonsultować, nie zawsze droższy oznacza lepszy!


DOSTAJESZ TO CO NAJLEPSZE!

Wszystkie nasze wyprawy to programy autorskie. Byliśmy w tych miejscach wiele lat temu, przeszliśmy wszystkie szlaki i wybraliśmy dla Was najlepsze i najpiękniejsze trasy. Ponadto wszystkie zdjęcia i filmy na naszej stronie internetowej są naszego autorstwa. Nie upiększamy ich! Tak wyglądają miejsca, do których Was zabieramy!

JESTEŚMY ELASTYCZNI!

Chcesz zostać dłużej w jakimś miejscu, zobaczyć więcej, a nawet zmienić plan wędrówki? Nie ma problemu! Służymy radą i pomocą w organizacji dodatkowych atrakcji. U nas nie ma sztywnych ram. To Ty decydujesz co chciałbyś zwiedzić i zobaczyć, a my realizujemy Twoje marzenia.

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo  stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Tu nie idziemy na żadne kompromisy. Przez 25 lat naszej działalności na naszych wyprawach nie zdarzył się żaden wypadek.   Z nami jesteś bezpieczny w górach!   Duża wysokość, dzikie góry, tropiki - wszędzie tam Twoje zdrowie może być zagrożone. Pamiętaj powyżej 3500 m to już nie przelewki. Liderzy naszych wypraw są przeszkoleni z zakresu medycyny ratunkowej, medycyny wysokogórskiej i tropikalnej. Mamy doświadczenie, wiedzę i praktykę w tym temacie. Podczas naszych wypraw czuwamy nad procesem aklimatyzacji, każdego dnia prowadzimy nieinwazyjne badania naszych Uczestników, między innymi wysycenie krwi tlenem, co pozwala nam otoczyć Was najlepszą opieką w górach.   Zapewniamy odpowiednie ubezpieczenie. Ponadto mamy możliwość natychmiastowej ewakuacji poszkodowanego śmigłowcem z gór.   To ważne, gdyż ubezpieczenie to jeszcze nie wszystko. W krajach takich jak Nepal nikt nie wyśle po poszkodowanego śmigłowca bez sporej sumy gotówki wyłożonej na stół. Jeśli jedziesz sam lub z innym organizatorem upewnij się, że będziesz miał finansową możliwość zorganizowania akcji ratunkowej. Pamiętaj - ubezpieczyciel po załatwieniu szeregu formalności może wydać zgodę na pokrycie kosztów akcji ratunkowej najszybciej w ciągu kilkunastu godzin lub kilku dni. A w czasie wypadku liczą się minuty!!! Pamiętaj o tym!   My znamy się na rzeczy, więc z nami możesz czuć się bezpiecznie.


KONTAKT PODCZAS WYPRAWY

Nawet gdy Ty jesteś w dzikich górach Twoi bliscy wiedzą co się z Tobą dzieje! Mamy telefon satelitarny, który nieraz jest jedyną formą kontaktu ze światem w miejscach, gdzie brak dostępu do sieci telefonii komórkowej. Nawet z najdalszych części świata możesz wysłać SMSa do swoich bliskich. Ponadto na naszej stronie sukcesywnie pojawiają się newsy z każdej naszej wyprawy.

CENA W ZŁOTÓWKACH

Wszystkie ceny podajemy w złotówkach. Nie musisz kupować waluty, ani wozić jej ze sobą. Ryzyko wahań kursów walut jest po naszej stronie. Przed wyprawą wiesz dokładnie ile zapłacisz. Co do grosza 🙂

GWARANCJA CENY

Po zapisaniu się na wyprawę, dajemy gwarancję, że niezależnie od wahań kursów walut, zmian cen biletów lotniczych oraz innych serwisów cena za wyprawę nie wzrośnie.